Pomniki pułkowe

Pułki piechoty

1. (1. wschodniopruski) pułk grenadierów im. następcy tronu (1. Ostpreussisches Grenadier-Regiment "Kronprinz" Nr. 1) - Kaliningrad

2. (1. pomorski) pułk grenadierów im. króla Fryderyka Wilhelma IV (1. Pommersches Grenadier-Regiment "König Friedrich Wilhelm IV" Nr. 2) - Szczecin

3. (2. wschodniopruski) pułk grenadierów im. króla Fryderyka Wilhelma I (2. Ostpreußisches Grenadier-Regiment "König Friedrich Wilhelm I" Nr. 3) - Kaliningrad

4. (3. wschodniopruski) pułk grenadierów im. króla Fryderyka Wielkiego (3. Ostpreussisches Grenadier-Regiment "König Friedrich der Große" Nr. 4) - Kętrzyn

5. (4. wschodniopruski) pułk grenadierów im. króla Fryderyka I (4. Ostpreußisches Grenadier-Regiment "König Friedrich I." Nr. 5) - Gdańsk

7. (2. zachodniopruski) pułk grenadierów im. króla Wilhelma I (2. Westpreußisches Grenadier-Regiment "König Wilhelm I." Nr. 7) - Legnica

9. (2. pomorski) kołobrzeski pułk grenadierów im. hrabiego Gneisenau (2. Pommersches Colbergsches Grenadier-Regiment "Graf Gneisenau" Nr. 9) - Stargard Szczeciński

10. (1. śląski) pułk grenadierów im. króla Fryderyka Wilhelma II (1. Schlesisches Grenadier-Regiment "König Friedrich Wilhelm II." Nr. 10) - Świdnica

11. (2. śląski) pułk grenadierów im. króla Fryderyka III (2. Schlesisches Grenadier-Regiment "König Friedrich III." Nr. 11) - Wrocław

14. (3. pomorski) pułk piechoty im. hrabiego Schwerin (3. Pommersches Infanterie-Regiment "Graf Schwerin" Nr. 14) - Wałcz

18. (1. poznański) pułk piechoty im. von Grolmanna (1. Posensches Infanterie-Regiment "von Grolmann" Nr. 18) - Ostróda

22. (1. górnośląski) pułk piechoty im. Keitha (1. Oberschlesisches Infanterie-Regiment "Keith" Nr. 22) - Gliwice

23. (2. górnośląski) pułk piechoty im. von Winterfeldta (2. Oberschlesisches Infanterie-Regiment "von Winterfeldt" Nr. 23) - Nysa

33. (wschodniopruski) pułk fizylierów im. hrabiego Roona (Füsilier Regiment "Graf Roon" (Ostpr.) Nr. 33) - Gusiew

34. (pomorski) pułk fizylierów im. królowej Szwecji Wiktorii (Pommersches Füsilier-Regiment "Königin Viktoria von Schweden" Nr. 34) - Świnoujście

38. (1. śląski) pułk fizylierów im. hrabiego Moltke (1. Schlesisches Füsilier-Regiment "Graf Moltke" Nr. 38) - Kłodzko

41. (5. wschodniopruski) pułk piechoty im. von Boyena (5. Ostpreußisches Infanterie-Regiment "von Boyen" Nr. 41) - Sowietsk

44. (7. wschodniopruski) pułk piechoty im. hrabiego Dönhoff (7. Ostpreußisches Infanterie-Regiment "Graf Dönhoff" Nr. 44) - Gołdap

45. (8. wschodniopruski) pułk piechoty (8. Ostpreußisches Infanterie-Regiment Nr. 45) - Czerniachowsk

46. (1. dolnośląski) pułk piechoty im. hrabiego Kirchbacha (1. Niederschlesisches Infanterie-Regiment "Graf Kirchbach" Nr. 46) - Kożuchów

47. (2. dolnośląski) pułk piechoty im. króla Bawarii Ludwika III. (2. Niederschlesisches Infanterie-Regiment "König Ludwig III. von Bayern" Nr. 47) - Głogów

49. (6. pomorski) pułk piechoty (6. Pommersches Infanterie-Regiment Nr. 49) - Koszalin

50. (3. dolnośląski) pułk piechoty (3. Niederschlesisches Infanterie-Regiment Nr. 50) - Wąsosz

51. (4. dolnośląski) pułk piechoty (4. Niederschlesisches Infanterie-Regiment Nr. 51) - Wrocław

54. (7. pomorski) pułk piechoty im. von der Goltza (7. Pommersches Infanterie-Regiment "von der Goltz" Nr. 54) - 2 pomniki: Koszalin, Kołobrzeg

58. (3. poznański) pułk piechoty (3. Posensches Infanterie-Regiment Nr. 58) - Głogów

59. (4. poznański) pułk piechoty im. Hillera von Gärtringen (4. Posensches Infanterie-Regiment "Hiller von Gärtringen" Nr. 59) - Iława

61. (8. pomorski) pułk piechoty im. von der Marwitza (8. Pommersches Infanterie-Regiment "von der Marwitz" Nr. 61) - Bartoszyce

62. (3. górnośląski) pułk piechoty (3. Oberschlesisches Infanterie-Regiment Nr. 62) - Koźle

63. (4. górnośląski) pułk piechoty (4. Oberschlesisches Infanterie-Regiment Nr. 63) - Opole

129. (3. zachodniopruski) pułk piechoty (3. Westpreußisches Infanterie-Regiment Nr. 129) - Szczecinek

146. (1. mazurski) pułk piechoty (1. Masurisches Infanterie-Regiment Nr. 146) - Olsztyn

147. (2. mazurski) pułk piechoty im. feldmarszałka Hindenburga (2. Masurisches Infanterie-Regiment "Generalfeldmarschall v. Hindenburg" Nr. 147) - 3 pomniki: Ełk, Sudwa, Olsztyn

148. (5. zachodniopruski) pułk piechoty (5. Westpreußisches Infanterie-Regiment Nr. 148) - Elbląg

150. (1. warmiński) pułk piechoty (1. Ermländisches Infanterie-Regiment Nr. 150) - Olsztyn

151. (2. warmiński) pułk piechoty (2. Ermländisches Infanterie-Regiment Nr. 151) - Mrągowo

152. pułk piechoty im. zakonu niemieckiego (Deutschordens-Infanterie-Regiment Nr. 152) - Malbork

154. (5. dolnośląski) pułk piechoty (5. Niederschlesisches Infanterie-Regiment Nr. 154) - Malbork

155. (7. zachodniopruski) pułk piechoty (7. Westpreußisches Infanterie-Regiment Nr. 155) - Lwówek Śląski

156. (3. śląski) pułk piechoty (3. Schlesisches Infanterie-Regiment Nr. 156) - Bytom

157. (4. śląski) pułk piechoty (4. Schlesisches Infanterie-Regiment Nr. 157) - Brzeg

175. (8. zachodniopruski) pułk piechoty (8. Westpreußisches Infanterie-Regiment Nr. 175) - Szczecinek

Pułki artylerii polowej

1. (1. litewski) pułk artylerii polowej im. pruskiego księcia Augusta (1. Lithauisches Feldartillerie-Regiment "Prinz August von Preußen" Nr. 1) - 2 pomniki: Gusiew; Gusiew

2. (1. pomorski) pułk artylerii polowej (1. Pommersches Feldartillerie-Regiment Nr. 2) - Kołobrzeg

5. (1. dolnośląski) pułk artylerii polowej im. von Podbielskiego - (1. Niederschlesisches Feldartillerie-Regiment von Podbielski Nr. 5) - Żagań

6. (1. śląski) pułk artylerii polowej im. von Peuckera (1. Schlesisches Feldartillerie-Regiment von Peucker Nr. 6) - Wrocław

21. (1. górnośląski) pułk artylerii polowej im. von Clausewitza (1. Oberschlesisches Feldartillerie-Regiment "von Clausewitz" Nr. 21) - Nysa

37. (2. litewski) pułk artylerii polowej (2. Litthauisches Feldartillerie-Regiment Nr. 37) - Czerniachowsk

41. (2. dolnośląski) pułk artylerii polowej (2. Niederschlesisches Feldartillerie-Regiment Nr. 41) – Głogów

52. (2. wschodniopruski) pułk artylerii polowej (2. Ostpreußisches Feldartillerie-Regiment Nr. 52) - Kaliningrad

57. (2. górnośląski) pułk artylerii polowej (2. Oberschlesisches Feldartillerie-Regiment Nr. 57) - Prudnik

73. (1. mazurski) pułk artylerii polowej (1. Masurisches Feldartillerie-Regiment Nr. 73) - Olsztyn

82. (2. mazurski) pułk artylerii polowej (2. Masurisches Feldartillerie-Regiment Nr. 82) - Giżycko

85. pułk artylerii polowej - Malbork

97. pułk artylerii polowej - Kaliningrad

Pułki artylerii pieszej

1. (wschodniopruski) pułk artylerii pieszej im. von Lingera (Ostpreußisches Fußartillerie-Regiment "von Linger" Nr. 1) - Kaliningrad

2. (1. pomorski) pułk artylerii pieszej im. von Hindersina (1. Pommersches Fußartillerie-Regiment "von Hindersin" Nr. 2) - Świnoujście

6. (śląski) pułk artylerii pieszej im. von Dieskau (Schlesisches Fußartillerie-Regiment "von Dieskau" Nr. 6) - Nysa

17. (2. wschodniopruski) pułk artylerii pieszej (2. Westpreußisches Fußartillerie-Regiment Nr. 17) - Gdańsk-Brzeźno

Pułki dragonów

1. (litewski) pułk dragonów im. księcia pruskiego Albrechta (Litthauisches Dragoner-Regiment "Prinz Albrecht von Preußen" Nr. 1) - Sowietsk

4. (1. śląski) pułk dragonów im. von Bredowa (1. Schlesisches Dragoner-Regiment "von Bredow" Nr. 4) - Lubin

8. (2. śląski) pułk dragonów im. Króla Fryderyka III (2. Schlesisches Dragoner-Regiment "König Friedrich III" Nr. 8) - Oleśnica

10. (wschodniopruski) pułk dragonów im. Króla Saksonii Alberta (Ostpreußisches Dragoner-Regiment "König Albert von Sachsen" Nr. 10) - Olsztyn

11. (pomorski) pułk dragonów im. von Wedela (Pommersches Dragoner-Regiment "von Wedel" Nr. 11) - Ełk

Pułki ułanów

2. (śląski) pułk ułanów im. von Katzlera (Schlesisches Ulanen-Regiment "von Katzler" Nr. 2) - Gliwice

4. (1. pomorski) pułk ułanów im. von Schmidta (1. Pommersches Ulanen-Regiment "von Schmidt" Nr. 4) - Malbork

8. (wschodniopruski) pułk ułanów im. hrabiego zu Dohna (Ostpr. Ulanen Regiment "Graf zu Dohna" Nr. 8) - 3 pomniki: Gusiew; Gusiew; Niestierow

9. (2. pomorski) pułk ułanów (2. Pommersches Ulanen-Regiment Nr. 9) - Demmin

10. (poznański) pułk ułanów im. Księcia Augusta Wirtemberskiego (Posensches Ulanen-Regiment "Prinz August von Württemberg" Nr. 10) - Sulechów

12. (litewski) pułk ułanów (Litthauisches Ulanen-Regiment Nr. 12) - Czerniachowsk

Pułki huzarów

5. (pomorski) pułk huzarów im. księcia Blüchera von Wahlstatt (Pommersches Husaren-Regiment "Fürst Blücher von Wahlstatt" Nr. 5) - Słupsk

6. (2. śląski) pułk huzarów im. Hrabiego Goetzena (2. Schlesisches Husaren-Regiment Graf Goetzen Nr. 6) - Głubczyce

Bataliony strzelców

1. (wschodniopruski) batalion strzelców im. hrabiego Yorcka von Wartenburga (Ostpreußisches Jäger-Bataillon "Graf York von Wartenburg" Nr. 1) - Szczytno

2. (pomorski) batalion strzelców (Pommersches Jäger-Bataillon Nr. 2) - Kołobrzeg

5. (1. śląski) batalion strzelców im. von Neumanna (1. Schlesisches Jäger-Bataillon "von Neumann" Nr. 5) - Jelenia Góra

6. (2. śląski) batalion strzelców (2. Schlesisches Jäger-Bataillon Nr. 6) - Oleśnica

Rezerwowe pułki piechoty

7. rezerwowy pułk piechoty - Nowa Sól

23. rezerwowy pułk piechoty - Opole

34. rezerwowy pułk piechoty - Szczecinek

Inne

1. batalion saperów - Kaliningrad

2., 9., 17., 26. batalion saperów - Szczecin

5. batalion saperów - Głogów

28. batalion saperów - Kostrzyn nad Odrą

5. oddział karabinów maszynowych (Maschinengewehr-Abteilung Nr. 5) - Giżycko, Giżycko

9. pułk strzelców konnych (Jäger-Regiment zu Pferde Nr. 9) - Czerniachowsk

10. pułk strzelców konnych (Jäger-Regiment zu Pferde Nr. 10) - Węgorzewo

1. (śląski) przyboczny pułk kirasjerów im. Wielkiego Księcia Elektora (Schlesisches Leibkürassier-Regiment "Großer Kurfürst" Nr. 1) - Wrocław

3. (wschodniopruski) pułk kirasjerów im. hrabiego Wrangla (Ostpreußisches Kürassier-Regiment "Graf Wrangel" Nr. 3) - 2 pomniki: Kaliningrad, Kaliningrad

autorzy/pucior/pomniki.txt · ostatnio zmienione: 2017/08/01 23:04 przez Grzegorz Putkowski
 
 
©2005-2010 by Pijoter · powered by DokuWiki · hosting by Yupo.pl