Myśli zebrane:

O autorach
autor :: Piotr Gapiński :: 2006-02-24 :: drukuj

Pomysł stworzenia Olsztyńskiej Strony Rowerowej zawierającej co ciekawsze informacje i zdjęcia z tras rowerowych Warmii i Mazur powstał już dosyć dawno temu tyle, że nie było okazji by plany urzeczywistnić. Dopiero 2001-02-11, po mobilizacji wszystkich sił, zebraniu wszystkich informacji, które jeszcze nie zostały zapomniane i po znalezieniu odpowiedniej motywacji ("co??? JA tego nie zrobię!!?") - projekt ruszył i... ma się dobrze.
Smutne jest to iż nie wszystko udało się odtworzyć. Do części ciekawych tras albo nie mamy zdjęć albo wszystko co o nich można powiedzieć sprowadza się do słów "było pięknie"... Szkoda ale jeszcze tam wrócimy.

Serwis przygotowali:
Piotr Gapiński
Autor serwisu www, opisów tras i zdjęć.
"Taki już bowiem jest mój nałóg, że zamiast szukać dziwów świata po udeptanych szlakach, brodziłem przez całe życie tylko przez piaski, bagna i manowce omijane przez wszystkich..."
Rower: Giant Upland 21"
Piotr Gapiński
Piotr Jurkiewicz
Autor opisów tras i zdjęć. Przygotowuje trasy większości wyjazdów i zawsze wozi ze sobą ma(ł)pkę. Posiadacz jedynej (na razie :-) jeżdżącej reklamy Olsztyńskiej Strony Rowerowej.
Rower: Gudereit
Piotr Jurkiewicz
Monika Gapińska
Autorka opisów. Zajmuje się logistyką podczas podróży oraz public relations via internet.
Rower: Giant Upland 19"
Monika
Maciej Giernatowski
Oczywistą sprawą jest, że lubię rower. To latem. Zimą natomiast narty biegowe. A wszystko to najlepiej na Warmii i Mazurach. Zawsze gdy wracam tu z dalekich wojaży w myślach przewija się zdanie: "...po szerokim szukać świecie, tego co jest bardzo blisko" :-)
Maciej Giernatowski
Dariusz Felba
Mieszka i pracuje w Ciechanowie. Stąd też rozpoczyna większość rowerowych wypraw. Jego "obszar działania" to północno-wschodnia część kraju. Jeździ tanim rowerem trekingowym.
Dariusz Felba
Michał Szymański
Autor opisów tras leżących nieco bliżej Gdańska niż Olsztyna. Ciągle szukający miejsc gdzie jeszcze nikt nie był i miejsc o których mało kto pamięta - grodziska, kurhanowiska itp. W wolnych chwilach wertuje stare mapy, jeździ na rowerze, podróżuje i robi wiele innych, mało praktycznych rzeczy.
Rower: Author Modus
Michał Szymański
Łukasz Ruskań
Rower to coś co daje mi dużą frajdę i jeszcze więcej przyjemności. Jak na razie studiuje w Gdańsku ale Warmia i Mazury to moja ojczysta ziemia. Jestem wielkim fanem fotografii cyfrowej, rowerów trekingowych i... krążowników szos (ale nie tylko).
Rower: WHEELER 1600
Łukasz Ruskań
Artur Cysewski
W godzinach pracy chemik z Gdańska, a po trochę rowerzysta, trochę żeglarz i trochę piechur. Wszystko zależy od pogody, kompanii, nastroju. Rowerowy obszar działania to Kaszuby i trochę Żuław. Głównie samotne wędrówki "góralem".
Rower: Unibike Everest DX
Artur Cysewski
Michał Żebrowski
Siadam na rower kiedy mam dość samochodu. Jeżdżę i chodzę po całych Prusach, szukając materiału dla prywatnej mitologii: miejsc bezludnych, ruin, śladów dawnej cywilizacji. Od kilku lat w Poznaniu, wolne chwile spędzam w podziemiu, w opuszczonych fortach i fabrykach.
Rower: Gary Fisher (z przeceny).
Michał Żebrowski
  • Mirosław Arczak
  • Maciej Turowski

Większość zamieszczonych materiałów jest naszej (własnoręcznej) produkcji. W zasadzie można powiedzieć, że jesteśmy autorami wszystkich opisów i zdjęć na Olsztyńskiej Stronie Rowerowej... chyba, że zostało napisane, że jest inaczej :-)

Komercyjne wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w serwisie Olsztyńska Strona Rowerowa bez zgody autorów jest zabronione.

Tam gdzie przewodnik jest niedokładny, jest niedokładny jednoznacznie. W przypadkach poważniejszych nizgodności stroną, która się myli, jest zawsze rzeczywistość.
"Restauracja na końcu wszechświata", Douglas Adams
informacje
trasy rowerowe
rower i okolice
agroturystyka
pogoda
forum
ciekawe linki
wyszukiwarka

galerie zdjęć
Olsztyn :: ulice

o nas
kontakt
wiki
nasi sponsorzy
statystyki
firefoxZapraszamy do oddania głosu w poniższej ankiecie... Tym razem pytanie brzmi:
Co robisz na co dzień?
Uczę się w podstawówce
Uczę się w gimnazjum
Uczę się w liceum/szkole ponadgimnazjalnej
Studiuję kierunek związany z turystyką
Studiuję inny kierunek
Pracuję w branży turystycznej
Pracuję w innej branży
Prowadzę własną firmę
Jestem bezrobotny
Jestem na emeryturze
pokaż wyniki

2024-07-18, 200 dzień roku, imieniny Erwina, Kamila, Szymona, Wespazjana
2001-2003 copyright © www.rowery.olsztyn.pl
serwis uruchomiony na serwerze firmy Yupo.pl