Gdańsk

Województwo pomorskie, powiat Gdańsk, gmina Gdańsk.
Lokalizacja: 54.3476N, 18.6453E [pokaż mapę]

Wojskowy cmentarz francuski

2012-11-04

Cmentarz żołnierzy radzieckich

"ODNIEŚLIŚCIE WIELKIE ZWYCIĘSTWO • BYLIŚCIE NIEUSTRASZENI W BOJU • ODDALIŚCIE ŻYCIE WŁASNE ZA SŁUSZNĄ SPRAWĘ • BOHATEROM RADZIECKIM POLEGŁYM W 1945 R. • PRZY WYZWALANIU GDAŃSKA • MIESZKAŃCY GDAŃSKA".

2011-06-25

Cmentarz garnizonowy

Kwatera żołnierzy niemieckich

"TU SPOCZYWAJĄ • ŻOŁNIERZE NIEMIECCY • WOJNY 1939-1945 • DLA ICH UPAMIĘTNIENIA • ORAZ OFIAR WSZYSTKICH WOJEN".

2011-06-25

Spis poległych

JOHANN PATSCHOSKI, * 17.6.1900, + 3.45

Kindel Werner Bernhard
Lüedtke Heinz
Mach Johannes
Rossius Günter

Cmentarz Srebrzysko

Kwatera wojenna

"WSPÓLNA MOGIŁA • 58 ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO • POLEGŁYCH W 1945 ROKU • PRZY WYZWOLENIU GDAŃSKA •• GDAŃSK 2000 ROK".

2012-06-07

Kwatera wojenna (nieistniejąca)

Spis poległych

Ladwig Günther Bernhard, Rottenführer, *15.09.1913 Danzig, † 01.09.1939 Polen Post Danzig
Neubert Eitel, Oberscharführer, *27.03.1906 Danzig, † 01.09.1939 Gdansk - a.d.poln.Post

Mende Alois, Matrose, *09.02.1914 Gröbnig, † 01.09.1939 Westerplatte
Donner Johannes (Hans), Gefreiter, *16.08.1915 Treptow, † 01.09.1939 Westerplatte
Hoge Fritz, Gefreiter, *22.07.1915 Klemmen, † 01.09.1939 Westerplatte
Jackisch Hans, Gefreiter, *08.06.1914 Berlin-Charlottenburg, † 01.09.1939 Westerplatte
Neugeschwender Helmut, Gefreiter, *22.07.1915 Hamburg, † 01.09.1939 Westerplatt
Olschewski Albert, Gefreiter, *23.03.1916 Duisburg, † 01.09.1939 Westerplatte
Schulze Werner, Gefreiter, *20.12.1915 Gardelegen, † 01.09.1939 Westerplatte
Dinse Gerhard, Gefreiter, *27.04.1915 Zinnowitz, † 01.09.1939 Westerplatte
Hell Rolf, Artillerist, *30.08.1917 Mimmeimoor-Steinburg, † 01.09.1939 Westerplatte
Matthes Heinz, Marine-Artillerist, *22.12.1917 Reichenau, † 01.09.1939 Westerplatte
Volkmann Helmut, Marine-Artillerist, *11.10.1917 Danzig, † 01.09.1939 Westerplatte
Schäfers Ernst, Marine-Artillerist, 07.07.1921 Berlin-Charlottenburg, † 01.09.1939 Westerplatte
Funke Friedr.[ich], M.A. Stosstrupp 7. M.A.A., geb. 14.11.1916, gef. 1.9.1939 Westerplatte
Henningsen Wilhelm, Oberltn., Stoßtr. 7. M.A.A. [† 02.09.1939 a.d.Westerplatte]
Wilhelm Herbert
Lanz Gerhard, Rottenführer, *30.11.1913 Danzig, † 01.09.1939 Westerplatte/Danzig

Bach Günther, Sturmmann, *25.05.1920 Danzig-Zoppot, † 01.09.1939 Dirschau/Westpr.
Brummer Horst, Unteroffizier, *30.06.1914 Danzig-Langfuhr, 01.09.1939 Deggendorf Rela.
Claassen Herbert, Gefreiter, *26.01.1911 Prangenau, † 01.09.1939 bei Dirschau
Dawidowski Bernhard, Schütze, *24.06.1919 Zoppot, † 01.09.1939 Höhe 126 bei Gr.-Katz
Donow Franz, Schütze, *03.03.1913 Stolp, † 01.09.1939 Lappin
Eggert Gerhard, Polizei-Wachtmeister, *16.12.1918 Danzig, † 01.09.1939 Gdingen
Engler Kurt, Schütze, *16.06.1920 Danzig, † 01.09.1939 Koliebken
Fenske Manfred, Sturmmann, *14.06.1915 Danzig-Langfuhr, † 01.09.1939 Lunau bei Dirschau
Flohr Walter, *29.09.1923 Danzig-Neufahrwasser, † 01.09.1939 Dirschau
Kammler Franz, Wachtmeister, *24.03.1916 Praust, † 01.09.1939 Koliebken
Kullick Johannes, Schütze, 08.07.1920 Danzig, 01.09.1939 Kaliebken
Patzlaff Walter, Unterscharführer, *09.07.1914 Danzig-Neufahrwasser, † 01.09.1939 Dirschau
Piwolinski Bruno, Unterscharführer, *15.09.1901 Danzig, † 01.09.1939 Danzig
Reimann Gerhard, Gefreiter, *18.03.1905 Montig, † 01.09.1939 Lappin
Schankin Paul, *14.01.1921 Danzig-Langfuhr, 01.09.1939 Dirschau
Schimikowski Franz, *07.11.1921 Zoppot, † 01.09.1939 Dirschau
Stark Adolf, Scharführer, *14.03.1919 Oestrich, † 01.09.1939 bei Dirschau

Flessner Meinhardt [Rottenführer, † 2.9.1939 Danzig]
Wehner H.[ans], Schütze [† 9.9.1939]
Schlegelberger Kurt, SS Bew., SS Pz. Hschft. 5, * 14.4.1910 [† 14.09.1939 Gr.Katz bei Gotenhafen]
Kumm [Karl August], Schütze [† 18.09.1939 Oblusch nördl. Gotenhafen]
Trautmann Paul, 14. E. P. II (?) [† 19.09.1939 bei Oxhöft]
Koethke Wolfgang, Schütze, 8. Komp. M.G.K. 2 [† 23.09.1939 Danzig Laz.]
Stahl Erich, [Flieger]  [† 01.06.1940 Rela.I Danzig]
Sulzmann Franz, Gefr. Flg. Führ. Schule VI(?), * 22.10.1920 Frankfurt/Main, † 17.08.1940 Danzig Neufahrwasser

Berg Helmut, Unteroffizier, *27.12.1916 Danzig, † 07.09.1939 Krückwald
Behrend Günther
Bialk Karl
Bielang Alfons
Brandt Hein
Dobe Bernhard Carl Maria Otto
Eilrich Robert
Engler Gerhard
Frohloff Hermann
Gratzel Werner
Göbel Günther
Gutmann Franz
Haubaum Eduard
Höckendorff Erwin
Ittrich Willi
Klutke Willi
Lange Gerhard
Lehnardt Hans-Werner
Liebner Paul
Lisius Johannes Albert
Meyer Werner
Nadolski Josef
Neubauer Helmut
Porsch Helmut
Preiskorn Alfons
Ramm Reinhold, Gefreiter, *12.02.1916 Altwarp, † 09.09.1939 Fela. Wordel
Richter Erich
Sarnowski Erich
Schelling Franz
Schilling Hans
Schröder Helmut
Urbschat Kurt
Winkelhausen Wolfgang
Woggen Friedrich
Woyt Herbert, Schütze, *15.02.1913 Danzig, † 09.09.1939 bei Schönwalde
Zimmermann Alfred

Źródła:

  • archiwalne zdjęcia - uzupełnienia w kwadratowych nawiasach w oparciu o volksbund.de
  • volksbund.de

Zobacz także

Na skróty

Ostatnie zmiany


miejsca/1945/pomorskie/gdansk.txt · ostatnio zmienione: 2021/09/29 23:17 przez Grzegorz Putkowski
 
 
©2005-2010 by Pijoter · powered by DokuWiki · hosting by Yupo.pl