Od Jezioraka do Zalewu Wiślanego
 Wagon przystosowany do przewozu rowerów czyli coś drgnęło w PKP. Iława - gotycki kościół. Jeziorak - jak zawsze czarujący. Jerzwałd - grób Zbigniewa Nienackiego na wiejskim cmentarzyku.
 Jerzwałd - dom w którym mieszkał i tworzył Nienacki. Zlot fanów twórczości Zbigniewa Nienackiego (chodzi zarównao o książki młodzieżowe jak i dla dorosłych). Maszyna do pisania, na której powstało wiele stron znanych powieści. Zdjęcie pisarza.
 Jezioro Mołtawa i w dali widoczna baszta dawnego zamku krzyżackiego w Przezmarku. Przezmark - zachowana baszta jest teraz własnością prywatną. Przezmark - na cyplu wrzynającym się w jezioro można jeszcze zobaczyć pozostałości po zamku krzyżackim. Przezmark - pozostałości zamku robią wrażenie swoim ogromem. Tu widok z poziomu piwnic.
 Przezmark - zachowane granitowe słupy podtrzymujące piwniczne sklepienia. Przezmark - jak widać na zdjęciu turysty wlezą wszędzie! Myślice - wiadukt nad nieczynną linią kolejową z Malborka do Morąga. Myślice - to wbrew pozorom nie jest wóz strażacki. Są powody do czerwienienia się...
 Myślice - gotyck kościół z połowy XVI wieku. Jelonki - jeden z kilku domów podcieniowych znajdujących się we wsi. Jelonki - stela na przykościelnym cmentarzyku. Jelonki - jak widać na zdjęciu domy podcieniowe przy ulicy jeden za drugim. Żywy skansen.
 Jelonki - obelisk poświęcony poległym mieszkańcom wsi i okolicy podczas pierwszej wojny światowej ubiegłego wieku. Jelonki - obelisk o kształcie piramidalnym na ścianach, którego wykuto nazwiska poległych. Oczywiście są też polskobrzmiące. Zawsze ich szukam. Kanał Ostródzko - Elbląski. Kilka lat temu odbywały się tu wyścigi w pływaniu na dętkach. Jeżeli wygrał przedstawiciel Elbląga kanał przez rok nazywał się Elbląsko - ostródzki. Jesli wygrał zawodnik Ostródy przez kolejny rok kanał był Ostródzko - elbląski. Czyż nie orginalny pomysł? Wózek pokonujący różnicę poziomów wody, na którym transportowane są statki po lądzie.

następne zdjęcia

informacje
trasy rowerowe
rower i okolice
agroturystyka
pogoda
forum
ciekawe linki
wyszukiwarka

galerie zdjęć
Olsztyn :: ulice

o nas
kontakt
wiki
nasi sponsorzy
statystyki
firefoxZapraszamy do oddania głosu w poniższej ankiecie... Tym razem pytanie brzmi:
Co robisz na co dzień?
Uczę się w podstawówce
Uczę się w gimnazjum
Uczę się w liceum/szkole ponadgimnazjalnej
Studiuję kierunek związany z turystyką
Studiuję inny kierunek
Pracuję w branży turystycznej
Pracuję w innej branży
Prowadzę własną firmę
Jestem bezrobotny
Jestem na emeryturze
pokaż wyniki

2024-05-26, 147 dzień roku, imieniny Eweliny, Filipa, Larysy, Pauliny
2001-2003 copyright © www.rowery.olsztyn.pl
serwis uruchomiony na serwerze firmy Yupo.pl