Las warmiński zimą
Jaroty-Ruś-Łańsk-Olsztyn (42 km)
autor :: Piotr Gapiński :: 2001-04-15 12:21:15 :: komentarze :: drukuj


kościół w Bartągu
wszystkie zdjęcia
Piękny dzień. Jest sobota, świeci słoneczko, mało śniegu a to przecież luty. Strach by było zmarnować tak piękną, rowerową pogodę :-) Czas rozpocząć sezon - tym razem trasa "na rozgrzewkę" - Las Warmiński i okolice Łańska.
Wyjazd o godzinie 11'ej w kierunku Bartąga gdzie zatrzymujemy się by zobaczyć miejscowy kościół. Trasa dobrze znana, bez niespodzianek ale zaraz za Bartągiem należy skręcić w kierunku Gągławek i nasz entuzjazm opada. Dużo śniegu, dużo wody, rozmokła nawierzchnia drogi skutecznie opóźnia podróż. Cztery kilometry takiej trasy mogą zniechęcić każdego ale świdomość iż asfalt łańskich ścieżek jest już tak blisko bardzo dobrze motywuje :-) Kolejna niespodzianka! Tak wyczekiwana asfaltowa droga jest mocno oblodzona i tylko w miejscach gdzie słońcu udało się przebić przez las i roztopić lód widać połacie nawierzchni!
Nie zrażając się coraz większymi trudnościami (trzeba pamiętać żeby się nie rozpędzać zbyt bardzo bo hamowanie na lodzie jest dosyć kłopotliwe :-) skręcamy na lewo w kierunku Łańska i drogi Olsztyn-Butryny.
Okoliczności przyrody są (jak zawsze) cudowne. Pogoda wyśmienita i tylko trasa coraz bardziej śliska. Doszło do tego, że trzeba było prowadzić rowery przez ponad 5km! co zostało uwiecznione na zdjęciach.
Po dojściu do "szerszego asfaltu" (trasa Olsztyn-Butryny) można w końcu zapomnieć o maszerowaniu i podążać w jedynie słusznym kierunku.
Trasa może mało ciekawa ale jak już wcześniej zaznaczyłem, każdy wyjazd do lasu warmińskiego jest niezapomnianym przeżyciem. Szczególnie zimą.

Autor:  Piotr Gapiński
komentarze :: 0
informacje
trasy rowerowe
rower i okolice
agroturystyka
pogoda
forum
ciekawe linki
wyszukiwarka

galerie zdjęć
Olsztyn :: ulice

o nas
kontakt
wiki
nasi sponsorzy
statystyki
firefoxZapraszamy do oddania głosu w poniższej ankiecie... Tym razem pytanie brzmi:
Co robisz na co dzień?
Uczę się w podstawówce
Uczę się w gimnazjum
Uczę się w liceum/szkole ponadgimnazjalnej
Studiuję kierunek związany z turystyką
Studiuję inny kierunek
Pracuję w branży turystycznej
Pracuję w innej branży
Prowadzę własną firmę
Jestem bezrobotny
Jestem na emeryturze
pokaż wyniki

2024-04-24, 115 dzień roku, imieniny Egberta, Fidelisa, Horacego, Horacjusza
2001-2003 copyright © www.rowery.olsztyn.pl
serwis uruchomiony na serwerze firmy Yupo.pl