Olsztyńska Strona Rowerowa
http://www.rowery.olsztyn.pl/forum/?g=14

kilometraż
Jerzy Leśniak <JerzyLesniak at aster dot pl> :: 2006-07-10 20:45:32

Często zaglądam na olsztyńską stronę rowerową czytając interesujące opisy wycieczek. Brakuje mi w opisach podanego rozbicia kilometrażu na odcinki, co przy planowaniu wycieczki ma istotne znaczenie szczególnie gdy zabieramy dzieci.
Na 15.07 wybieram się na Grunwald. Startujemy w Olsztynku i zielonym szlakiem na Grunwald. Powrót planujemy niebieskim do Waplewa i dalej przez Nadrowo, Swaderki, Orzechowo dalej drogą wzdłuż j. Łańskiego do Gągławek gdzie mam kwaterę lub powrót z Grunwaldu na Nidzicę i pociągiem do Olsztyna skąd na rowerach do Gągławek.
Poszukuję informacji na temat przejezdności niebieskiego szlaku Grunwald Waplewo, czy nie ma piachu
Będę wdzięczny za ewentualną informację
Pozdrawiam
Jerzy Wojciech L.
powrót

Re: kilometraż
Piotr <news at rowery dot olsztyn dot pl> :: 2006-07-10 21:05:56

W zeszłym roku jechałem niebieskim szlakiem na odcinku Browiny-Waplewo. Znaczki były wyraźne a trasa przejezdna (trochę piachu jest tuż za Browinami i za Sitnem). Nie wiem jak wygląda szlak w okolicy Łogdowa - za każdym razem się tam gubię ;-)

Niebieski szlak wydaje mi się łatwiejszy od zielonego, który kluczy obok, pod i na nasypie dawnej linii kolejowej. Godna polecenia jest też trasa Olsztynek-Lichtajny-Drwęck - Pacółtówko-Pacółtowo-Stębark ale nieco trudna (szczególne odcinek Drwęck-Pacółtówko)

Zobacz także
http://www.rowery.olsztyn.pl/forum/?g=42&m=659
powrót

Re: kilometraż
Piotr <news at rowery dot olsztyn dot pl> :: 2006-07-10 21:25:58

Z innych ciekawostek to polecam udać się na Kopiec Jagiełły (przy niebieskim szlaku) skąd można podziwiać korki samochodowe na drogach w kierunku Łogdowa i Pawłowa ;-)
powrót