Z Ornety do Olsztyna
 Zielony szlak rowerowy gminy Dobre Miasto. Czasem można odnieść wrażenie, że nad znakowaniem nikt centralnie nie panuje. Każda gmina robi to po swojemu. Smolajny. Dobre Miasto - ten jeleń jest symbolem herbowym miasta. Jedyny chyba w polsce pomnik Garbusa - kultowego, sympatycznego i posiadającego duszę autka.
 Co roku W Dobrym Mieście odbywa sie zlot Garbusów. Podczas zlotu sznur VolksWagenów zawsze wywołuje uczucie sympatii w widzach. A każdy wóz jest inny! Warto to zobaczyć. Dobre Miasto - widok na kolegiatę. Deszczowy poczatek maja 2005. Podczas jednej wycieczki i słońce, i deszcz, i w zwiazku z tym tęcza.
 Dolina rzeki Łyna przed Dorym Miastem. Łyna - znaczy kręta. Tak wygląda połaczenie jez. Limajno z Łyną do strony rzeki. Czasem czyta się, że podczas spływów Łyną kajakarze decydują się odbic na jezioro. Od strony jez. Limajno połaczenie z Łyną staje się płytkie i zarośniete. Więcej jest ciagnięcia kajaka niż samego pływania w nim. Ale są kajakarze, którzy uwielbiają takie przygody. Pozdrawiamy!
 Czyżby rower mi urósł na majowym deszczu?! Cerkiewnik - widoczne z daleka grodzisko Kapelusz. Cerkiewnik - przykościelna tablica upamietniająca ofiary pierwszej wojny światowej. Czerwony szlak kopernikowski.
 Grubokrystaliczny szary granit położony w bukowym lesie między Cerkiewnikiem a Barkwedą. To największy taki kamień w pobliżu Olsztyna. Głaz ma 9,5 metra obwodu i wysokość, 1,4 metra. Jeden z zachowanych kurhanów cmentarzyska związanego z kulturą zachodniobałtyjską. Czyli około 2,5 tyś lat historii !!!

poprzednie zdjęcia

informacje
trasy rowerowe
rower i okolice
agroturystyka
pogoda
forum
ciekawe linki
wyszukiwarka

galerie zdjęć
Olsztyn :: ulice

o nas
kontakt
wiki
nasi sponsorzy
statystyki
firefoxZapraszamy do oddania głosu w poniższej ankiecie... Tym razem pytanie brzmi:
Co robisz na co dzień?
Uczę się w podstawówce
Uczę się w gimnazjum
Uczę się w liceum/szkole ponadgimnazjalnej
Studiuję kierunek związany z turystyką
Studiuję inny kierunek
Pracuję w branży turystycznej
Pracuję w innej branży
Prowadzę własną firmę
Jestem bezrobotny
Jestem na emeryturze
pokaż wyniki

2023-02-09, 40 dzień roku, imieniny Apolonii, Eryki, Gorzysława, Nikifora, Rajnolda
2001-2003 copyright © www.rowery.olsztyn.pl
serwis uruchomiony na serwerze firmy Yupo.pl