Forum Dyskusyjne Olsztyńskiej Strony Rowerowej.

forum :: Poligon Muszaki :: Poligon Muszaki p...

Poligon Muszaki ponownie.
Darek :: 2003-07-07 19:51:12 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Trasa opisana 2 lata temu i pewnie zjeżdżona, co wcale nie zniechęciło mnie do jej przebycia (29.06.2003). Z szosy zjechałem w Jagarzewie koło wsi Muszaki. Od punktu obserwacyjnego trzymałem się wiernie opisu. W Małdze próbowałem odnaleźć nagrobek zamieszczony na fotografii, co jednak nie udało się. Myślę że powinienem szukać w zaroślach na wschód od wieży kościelnej ale pewności nie mam. Most na rzece Omulew jest naprawiony, więc można na drugą stronę przejść suchą stopą, bez ryzyka wpadnięcia do wody. Czemu w opisie nie było informacji, że droga z mostu do wsi Szuć wiedzie przez sam środek gospodarstwa ? Gospodarze byli zdziwieni chyba bardziej ode mnie, gdy zobaczyli "dziwoląga" zajeżdżającego na rowerze przed ich dom. Niestety gospodarskie psy próbowały okazać zdziwienie na swój własny "psi" sposób ;-). Na szczęście incydent zakończył się szczęśliwie i bez dalszych przeszkód dotarłem do Jedwabna i dalej do domu.

Pozdrawiam, Darek.



Re: Poligon Muszaki ponownie.
Piotr :: 2003-11-24 15:23:18 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Nagrobek znajduje się tuż obok kościoła (między kośiołem a drogą). Trochę szkoda, że most już jest naprawiony - przeprawa przez rzekę była główną atrakcją trasy! No, oczywiście zaraz po spotkaniu z czworonogami.
Też byliśmy zaskoczeni, że dalsza droga przebiega przez podwórko i też zostaliśmy "odprowadzeni" przez sforę psów (na szczęście obyło się bez strat).
Sam nie wiem dlaczego nie pojawiła się o tym wzmianka w opisie... trzeba będzie to nadrobić ;-)



Re: Poligon Muszaki ponownie.
jury :: 2003-11-26 16:07:16 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

Byłem tam w ostatnią sobotę, niesamowity klimat - poligon spowity jesiennymi mgłami.
Na terenach poligonu widziałem wyznaczone 2 szlaki turystyczne, ale jakoś tak dziwnie bo omijają Małgę i Piec, Cmentarz koło uścianka został uporządkowany.



Re: Poligon Muszaki ponownie.
Piotr :: 2003-11-26 16:48:47 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

A jakieś zdjęcia są?



Re: Poligon Muszaki ponownie.
Darek (fedar) :: 2003-11-27 00:02:03 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Jeśli o mnie chodz, to i owszem (oczywiście te z letniej wycieczki): z poligonu i trochę z trasy, w sumie 16 szt.



Re: Poligon Muszaki ponownie.
Piotr :: 2003-11-27 08:40:25 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

A nie chcesz popełnić opisu swojej trasy i umieścić jej na OSR (raze ze zdjęciami)?



Re: Poligon Muszaki ponownie.
Darek (fedar) :: 2003-11-28 11:35:59 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Nie wiem, czy udałoby mi się zrobić to dobrze, ale propozycja jest kusząca.
Poza tym:
a) jechałem z Ciechanowa, więc początkowa część trasy dla ludzi z Olsztyna raczej nie będzie interesująca (a może będzie :-),
b) odcinek z Muszaków do Jedwabna jest praktycznie identyczny z tym z opisu zamieszczonego na OSR,
c) wiele z fotografowanych miejsc i obiektów pokrywa się z tymi zamieszczonymi na OSR.
Jeśli mimo to jesteś zainteresowany, to chętnie przystanę na propozycję. Służę również materiałami z innych wypraw po Warmii i Mazurach.

Pozdrawiam, Darek



Re: Poligon Muszaki ponownie.
Piotr :: 2003-11-28 16:10:43 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Darek, najlepiej opisz trasę na próbę i sprawdź jak wyszło :-) To jedyne kryterium jakie stosujemy to by opis był bez błędów ortograficznych ;-)

Tak na poważnie; Opisz trasę, dołącz zdjęcia a w razie potrzeby pisz na mój adres. Szczegóły dotyczące 'zasad' znajdziesz w dziale 'współpraca'.



Re: Poligon Muszaki ponownie.
jury :: 2004-05-31 10:06:51 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

Znowu tam byłem, w Małdze kwitną bzy i pasą się jelenie.



Re: Poligon Muszaki ponownie.
Darek :: 2004-05-31 12:01:53 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

tydzień temu byłem w Chwalibogach - te same klimaty: świeża zieleń i kwitnące bzy. Niestety nie dotarłem do Pieca i Małgi, bo po drodze zmieniła mi się koncepcja trasy.


informacje
trasy rowerowe
rower i okolice
agroturystyka
pogoda
forum
ciekawe linki
wyszukiwarka

galerie zdjęć
Olsztyn :: ulice

o nas
kontakt
wiki
nasi sponsorzy
statystyki
firefox



Zapraszamy do oddania głosu w poniższej ankiecie... Tym razem pytanie brzmi:
Co robisz na co dzień?
Uczę się w podstawówce
Uczę się w gimnazjum
Uczę się w liceum/szkole ponadgimnazjalnej
Studiuję kierunek związany z turystyką
Studiuję inny kierunek
Pracuję w branży turystycznej
Pracuję w innej branży
Prowadzę własną firmę
Jestem bezrobotny
Jestem na emeryturze
pokaż wyniki

2024-03-28, 88 dzień roku, imieniny Anieli, Gedeona, Krzesisława, Malkolma, Sykstusa
2001-2003 copyright © www.rowery.olsztyn.pl
serwis uruchomiony na serwerze firmy Yupo.pl