Forum Dyskusyjne Olsztyńskiej Strony Rowerowej.

forum :: Pojezierze Iławskie :: Przezmark

Przezmark
Darek :: 2004-01-12 02:16:27 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Witam.
Ostatniego lata odwiedziłem (na rowerku oczywiście) Przezmark i mam zdjęcia wieży i ruin zamku. Właścicielka terenu, na którym znajduje się wieża ponoć chętnie oprowadza turystów po posiadłości i pozwala wejść na wieżę (ja nie skorzystałem). W drodze powrotnej odwiedziłem również Szymbark. Udało mi się zrobić kilka zdjęć wewnątrz ruin. Z powodu wysokiego poziomu podłoża, od wewnątrz mury wyglądają znacznie mniej okazale, ale wrażenie robią częściowo zapadnięte podziemia.

Pozdrawiam
Darek, fedar@o2.pl



Re: Przezmark
Piotr :: 2004-01-12 13:24:54 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Słyszałem, że można dostać się do wnętrza zamku. Podobno wystarczy wcześniejszy kontakt z właścicielem - przez pracownika lokalnego sklepu spożywczego. Ktoś może to potwierdzić?



Re: Przezmark
Darek :: 2004-01-13 23:39:32 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Jeśli pytasz o Szymbark, to nie znam kontaktu przez sklep spożywczy. Ja tam wszedłem po prostu za pozwoleniem dozorcy obecnego w tym czasie na zamku.



Re: Przezmark
MacieG :: 2004-01-14 08:11:10 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

Sklepy spożywcze na wsiach to doskonały Punkt Informacji o najbliższej okolicy działający bez żadnych dotacji.
Sprawdzone w wielu miejscach.



Re: Przezmark
adam :: 2007-08-23 11:08:53 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Do wnętrza można się dostać b. łatwo - wystarczy poprosić dozorcę. Okazuje się po chwili, że ten sympatyczny staruszek to kopalnia wiedzy o historii zamku; powinno się go raczej określić mianem kustosza czy przewodnika :) I nic nie chce za swoje "przewodnictwo", ale honor oczywiście nakazuje dać mu parę groszy :) Mieszkam ok. 15 km od Szymbarka i często śmigam tam rowerkiem. Pozdrawiam wszystkich obieżyświatów :)


informacje
trasy rowerowe
rower i okolice
agroturystyka
pogoda
forum
ciekawe linki
wyszukiwarka

galerie zdjęć
Olsztyn :: ulice

o nas
kontakt
wiki
nasi sponsorzy
statystyki
firefox



Zapraszamy do oddania głosu w poniższej ankiecie... Tym razem pytanie brzmi:
Co robisz na co dzień?
Uczę się w podstawówce
Uczę się w gimnazjum
Uczę się w liceum/szkole ponadgimnazjalnej
Studiuję kierunek związany z turystyką
Studiuję inny kierunek
Pracuję w branży turystycznej
Pracuję w innej branży
Prowadzę własną firmę
Jestem bezrobotny
Jestem na emeryturze
pokaż wyniki

2024-03-28, 88 dzień roku, imieniny Anieli, Gedeona, Krzesisława, Malkolma, Sykstusa
2001-2003 copyright © www.rowery.olsztyn.pl
serwis uruchomiony na serwerze firmy Yupo.pl