Forum Dyskusyjne Olsztyńskiej Strony Rowerowej.

forum :: Nizina Sępopolska :: Własnościowy pała...

Własnościowy pałac w Judytach
Alces Alces :: 2001-11-13 23:18:32 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Przeczytałem niedawno relację z rowerowania w okolicy Bartoszyc i Sępopola na stronie www.chem.univ.pl/~tomek, gdzie autor spotkał się z nieprzyjemnym przyjęciem w pałacu w Judytach. Ponieważ miałem taką samą przygodę, ostrzegam wszystkich omijajcie Judyty. Z całym poszanowaniem dla własności prywatnej, bardzo ci(z małej!) właścicielu ubyje gdy turysta wejdzie na twój TEREN PRYWATNY by przez parę minut podziwiać pałac. Widać na OSR, że i panowie 2P zrobili zdjęcie zza płotu. Nie mieli "przyjemności" ze "stangretem właściciela". Zreszą pałac został pozbawiony najważniejszego - lwów, które w przepięknej książce państwa Garniec są inspiracją określenia "Kraina śpiącego lwa" (www.arta.olsztyn.pl). Kraina już bez lwa...Właścicielu...



Re: Własnościowy pałac w Judytach
Piotr Gapiński :: 2001-11-14 00:01:57 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Nie mieliśmy okazji spotkać się z właścicielem/zarządcą dworku w Judytach ale widać, że inni mieli to nieszczęście.
Lwy faktycznie zniknęły z Judyt ale pojawiły się w pobliskich Liskach (na dziedzińcu stadniny koni) - warto tam zajrzeć...

Przy okazji - poprawny adres www strony to http://www.chem.univ.gda.pl/~tomek;



Re: Własnościowy pałac w Judytach
Alces Alces :: 2001-11-14 05:53:16 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

To dobrze. Lwy się znalazły. Kraina Spiącego Lwa(siła)i Liska(spryt).He He. Tak więc omincie Judyty na rzecz Lisek.



Re: Własnościowy pałac w Judytach
Alces Alces :: 2001-11-15 21:56:23 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Jeszcze raz wracam do sprawy Lwów. Czy w Liskach są oba? Na zdjęcach nie ma śpiocha.



Re: Własnościowy pałac w Judytach
Piotr Gapiński :: 2001-11-15 22:00:05 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Wszystkie dwa są w Liskach.
Pamiątkowe zdjęcia robiliśmy z tym "bardziej fotogenicznym" :-)



Re: Własnościowy pałac w Judytach
Prawowity wlasciciel :: 2004-11-30 13:09:53 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Lwy sa juz spowrotem na swoim miejscu. Chcecie podziwiac palac? To prosze sobie kupic! Ja Panstwu do domu nie wchodze i nie ogladam Panstwa marne m3 w bloku. To jest rezydencja mieszkalna. I szanujemy sobie prywatnosc.



Re: Własnościowy pałac w Judytach
ewald gołebiewski :: 2006-05-20 22:45:42 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

i bardzo dobrze ze tak pan napisał ja bylem u pana i zostałem baaaardzo mile przyjety bede to jak tylko bedzie okazja zawsze chfalil kazdemu bo nawet sie napilismy razem wódki gorzkiej żołądkowej bylo mi bardzo milo pana poznac i mysle ze jeszcze niertaz sie spotkamy z panem i panska zona serdeczne pozdrowienia ewald



Re: Własnościowy pałac w Judytach
zwiedzajaca tepsa :: 2006-05-23 09:54:57 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

bo zwiedzac to trzeba umiec szanujac prywatnosc obecnych wlascicieli. wraz z moimi kompanami nie mielismy jeszcze takiego przypadku zeby gdzies nas nie wposcili. jak macie problemy ze zwiedzaniem to piszczie o porady mojeeso@tenbit.pl



Re: Własnościowy pałac w Judytach
Jolanta-mieszkanka bartoszyc :: 2008-03-30 13:42:43 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

kiedy kupuje się taki pałac to trzeba o to zadbać. wybudował Pan płot jak w Oświęcimiu a nie umie zadbać o to co najcenniejsze.Pałac ten wyglągał sto razy lepiej w czasach kiedy rządziła komuna! poza tym trzeba się liczyć z tym, że jest to nasza historia i oglądać lub zrobić zdjęcie może każdy. skoro ma Pan pieniądze i nie mieszka pan w M3 to prosze pokazać swoją majętnośc i zadbac o to co jeszcze zostało nam z tamtych czasów


informacje
trasy rowerowe
rower i okolice
agroturystyka
pogoda
forum
ciekawe linki
wyszukiwarka

galerie zdjęć
Olsztyn :: ulice

o nas
kontakt
wiki
nasi sponsorzy
statystyki
firefox



Zapraszamy do oddania głosu w poniższej ankiecie... Tym razem pytanie brzmi:
Co robisz na co dzień?
Uczę się w podstawówce
Uczę się w gimnazjum
Uczę się w liceum/szkole ponadgimnazjalnej
Studiuję kierunek związany z turystyką
Studiuję inny kierunek
Pracuję w branży turystycznej
Pracuję w innej branży
Prowadzę własną firmę
Jestem bezrobotny
Jestem na emeryturze
pokaż wyniki

2024-03-28, 88 dzień roku, imieniny Anieli, Gedeona, Krzesisława, Malkolma, Sykstusa
2001-2003 copyright © www.rowery.olsztyn.pl
serwis uruchomiony na serwerze firmy Yupo.pl