Olsztyńska Strona Rowerowa
http://www.rowery.olsztyn.pl/forum/?g=66

Byłem ...
Darek <fedar at o2 dot pl> :: 2003-06-16 23:20:17

...tam. Wczoraj, t.j. 15.06.03 zachęcony opisem trasy, zerwałem się przed godz. 4 i ruszyłem z Ciechanowa w kier. Wielbarka. W Wielbarku półgodzinny postój, śniadanko i dalej wyjazd szosą na Jedwabno, wspomniany w opisie mostek na rz. Omulew i jestem na najciekawszym odcinku trasy - kierunek Chwalibogi. Rzeczywiście tamtejszy las robi niesamowite wrażenie. A jaki byłem z siebie dumny, gdy minąwszy wieś-widmo dotarłem do tablicy z nazwą miejscowości "CHWALIBOGI" :-). Dalej przez las do Wałów, Zimna Woda i kierunek Napiwoda. Po drodze, w okolicy wsi Moczysko, zjechałem w las w celu obejrzenia terenów objętych rezerwatem "Koniuszanka". Potem Nidzica, a tam zwiedzanie zamku, krótki odpoczynek i kierunek Działdowo. Odcinek do Działdowa, pomimo zmęczenia, nie był trudny - jazdę ułatwiał korzystny wiatr. W Działdowie w pociąg i do domu. W sumie bardzo udana wycieczka. Dzięki za opisy tras - tej i poprzednich.
powrót

Re: Byłem ...
news <news at rowery dot olsztyn dot pl> :: 2003-06-17 08:00:52

W przygotowaniu mamy jeszcze parę opisów traz z terenów dawnego poligonu Muszaki i wsi "widm" - Małga, Piec, Chwalibogi.
powrót

Re: Byłem ...
szef :: 2004-07-22 10:42:54

...też byłem, ale przed wycieczką nie zajrzałem na OSR (ani do żadnej literatury opisującej tamte okolice) i ominąłem wiele ciekawych miejsc. Odwiedziłem też poligon muszaki i przez Nidzice wróciłem do Olsztyna. Czy możecie zamiećsić dokładny opis tamtych terenów na OSR lub podać konkretną literaturę na tan temat.
Znowu zamierzam wybrać się w te okolice, ale tym razem nie chcę przegapić żadnych ciekawych zabytków.
powrót

Re: Byłem ...
Piotr <news at rowery dot olsztyn dot pl> :: 2004-07-22 20:59:52

Kilka linków na temat Małgi i okolic znajdziesz na forum http://www.rowery.olsztyn.pl/forum/?g=70&m=445
Nia ma tego zbyt wiele mimo, że poligon Muszaki (i okolice) to niesamowite miejsce.
Napisz którędy jechałeś.
powrót

Re: Byłem ...
szef <5z3f at wp dot pl> :: 2004-08-01 23:17:52

...wstałem z rana, w celu ... nieważne, to nie ma związku z tym co napisze. Nudziłem się tego dnia, więc ok. 12:00 postanowiłem wybrać się na małą wycieczkę. Cel: jez. Zawadzkie k. Muszaków (tam, gdzie byłem kiedyś na obozie). Wyjechałem z Olsztyna ok. 13:30. Chciałem wócić do domu przed zmierzchem, więc, aby było szybciej, pierwsze 30km przejechałem asfaltem (Stary Olsztyn, Butryny, Nw. Kaletka, Zgniłocha, skrzyżowanie k. jez. Priamy), mimo że znam bardzo fajną leśną drogę do tego miejsca. Dalej wjechałem w las, w kierunku wsi Kot. Minąłem po drodze jakieś krzyże wśród (niewyciętych jeszcze) kilku sosen, jez. Omulew i ogrodzony obiekt wojskowy. Za Kotem pojechałem lasem na południe i przed wsią Wały obejrzałem stary cmentarz. Jadąc w kierunku Muszaków widziałem jakiś stary drogowskaz (chyba wskazywał Uścianek albo Retkowo, nie pamiętam), duży budynek na poligonie taki jak na zdjęciu z trasy Poligon Muszaki i tabliczkę z nazwą wsi (chyba) Ulesie.
powrót

Re: Byłem ...(ciąg dalszy)
szef <5z3f at wp dot pl> :: 2004-08-01 23:42:07

Minąłem jeszcze stado krów pasących się na asfalcie i dotarłem do Muszaków. Następnie jadąc przez Jagarzewo znalazłem (po małym błądzeniu) miejsce mojego dawnego obozu (obecnie nie było tam żadnych namiotów). Woda w jeziorze była zbyt zimna na kąpiel, więc pozostało skromne moczenie nóg. Objechałem od południa jez. Zawadzkie i przez Zawady, Grabowo, (tu nie zaufałem kompasowi i skręciłem w złą drogę), Magdaleniec, Grzegórzki i Robaczwo dotarłem do Nidzicy. Zwiedziłem (a raczej pobieżnie obejrzałem) zamek i opuściłem to piękne miasteczko. Jadąc w kierunku Olsztyna mijałem po kolei: Nibork II, Wietrzychowo, Łynę, Bolejny, Lipowo Kurkowskie, Qrki, Ząbie, ( długo nic), Gągławki i Bartąg. Do domu zajechałem przed 22:00. W ten oto przyjemny sposób przebyłem 140km i zbadałem kawałek nieznanego mi terenu. Wycieczka jak najbardziej udana, ale niestety było za mało czasu na szczegółowe zwiedzanie.
powrót

Re: Byłem ...
Darek <fedar at rowery dot olsztyn dot pl> :: 2004-08-02 00:15:16

Jechałeś wsch. stroną j.Omulew, więc mijany ogrodzony obiekt to prawdopodobie wojskowy ośrodek wypoczynkowy. Na odcinku od jez. Priamy do jez. Omulew nie kojarzę krzyży, ale po zach. stronie drogi jest bunkier. Ja również odnalazłem leśny stary cmentarz na północnym skraju Wałów - robi niezwykłe wrażenie. Stary zarośnięty cmentarz znajduje się również na płn.-wsch. skraju wsi Kot (przy drodze do trasy Nidzica-Szczytno).
powrót