Od Jezioraka do Zalewu Wiślanego
 Wagon przystosowany do przewozu rowerów czyli coś drgnęło w PKP. Iława - gotycki kościół. Jeziorak - jak zawsze czarujący. Jerzwałd - grób Zbigniewa Nienackiego na wiejskim cmentarzyku.
 Jerzwałd - dom w którym mieszkał i tworzył Nienacki. Zlot fanów twórczości Zbigniewa Nienackiego (chodzi zarównao o książki młodzieżowe jak i dla dorosłych). Maszyna do pisania, na której powstało wiele stron znanych powieści. Zdjęcie pisarza.
 Jezioro Mołtawa i w dali widoczna baszta dawnego zamku krzyżackiego w Przezmarku. Przezmark - zachowana baszta jest teraz własnością prywatną. Przezmark - na cyplu wrzynającym się w jezioro można jeszcze zobaczyć pozostałości po zamku krzyżackim. Przezmark - pozostałości zamku robią wrażenie swoim ogromem. Tu widok z poziomu piwnic.
 Przezmark - zachowane granitowe słupy podtrzymujące piwniczne sklepienia. Przezmark - jak widać na zdjęciu turysty wlezą wszędzie! Myślice - wiadukt nad nieczynną linią kolejową z Malborka do Morąga. Myślice - to wbrew pozorom nie jest wóz strażacki. Są powody do czerwienienia się...
 Myślice - gotyck kościół z połowy XVI wieku. Jelonki - jeden z kilku domów podcieniowych znajdujących się we wsi. Jelonki - stela na przykościelnym cmentarzyku. Jelonki - jak widać na zdjęciu domy podcieniowe przy ulicy jeden za drugim. Żywy skansen.
 Jelonki - obelisk poświęcony poległym mieszkańcom wsi i okolicy podczas pierwszej wojny światowej ubiegłego wieku. Jelonki - obelisk o kształcie piramidalnym na ścianach, którego wykuto nazwiska poległych. Oczywiście są też polskobrzmiące. Zawsze ich szukam. Kanał Ostródzko - Elbląski. Kilka lat temu odbywały się tu wyścigi w pływaniu na dętkach. Jeżeli wygrał przedstawiciel Elbląga kanał przez rok nazywał się Elbląsko - ostródzki. Jesli wygrał zawodnik Ostródy przez kolejny rok kanał był Ostródzko - elbląski. Czyż nie orginalny pomysł? Wózek pokonujący różnicę poziomów wody, na którym transportowane są statki po lądzie.

następne zdjęcia

wieści
trasy rowerowe
rower i okolice
agroturystyka
pogoda
forum
ciekawe linki
wyszukiwarka

miejsca
galerie zdjęć
Olsztyn :: ulice

o nas
kontakt
współpraca
nasi sponsorzy
statystyki
firefoxZapraszamy do oddania głosu w poniższej ankiecie... Tym razem pytanie brzmi:
W jakis sposób najczęściej rozpoczynasz dalszą trasę?
trasę? nie ruszam się z domu
wsiadam na rower i jadę
rower zabieram do pociągu i jadę
jak się uda to upycham rower do pks
rower +samochód to jest to
szukam wypożyczalni rowerów po dotarciu na miejsce
pokaż wyniki

2020-07-14, 196 dzień roku, imieniny Bonawentury, Dobrogosta, Marcelina, Ulryka
2001-2003 copyright © www.rowery.olsztyn.pl
serwis uruchomiony na serwerze firmy Yupo.pl