Forum Dyskusyjne Olsztyńskiej Strony Rowerowej.

forum :: Rudziska Pasymskie :: Ostatnia zima bud...

Ostatnia zima budynku MUL
MacieG :: 2003-11-29 22:09:41 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

Razem z Piotrem Jurkiewiczem objeżdżaliśmy dziś okolice Pasymia.
Od roku wiele się zmieniło:
- coraz mniej dostępu do brzegu jez. Kalwa przez nowe ogrodzenia, płoty i dziko-rekreacyjną zabudowę.
- jeżeli tej zimy spadnie obfity śnieg, budynek dawnego Mazurskiego Uniwersytetu Ludowego straci całkowiecie dach i to będzie już jego koniec :-(
- na półwyspie, tuż za grodziskiem opisanym w relacji, kilka metrów od wody powstaje kolejna budowla...
- z rzeczy bardziej optymistycznych to to, że udało nam się przypadkiem trafić na drugi schron poniemiecki pod Rudziskami Pasymskimi.
Co będzie za rok?



Re: Ostatnia zima budynku MUL
Adam from Szczytno :: 2005-04-26 20:11:12 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Rudziska Pasymskietam jusz chyba nikt nie pomoze.:( Sa tam przepiekne krajobrazy,piekne jeziora,lasy...duzo smieci i niszczejace budynki..niestety.:( pisze tu o dawnym Uniwersytecie Ludowym który przestał funkcjonować 1987roku czylki bardzo dawno..jest tam jeszcze większy budynek,właściwie to Nieczynny Pensjonat"Rudka"Te budynki Niszczejąąą.Są tam naprawde duże budynki..ogromny duży nieczynny niszczejący Hotel..niestety nikt się tym nie zainteresuje. Odkupienie częściowa odbudowa i remont tego pensjonatu pochłoneła by miliony złotych.
Jestem ze szczytna razem z kolega jezdze do Rudzisk Pasymskich.Mamy szczególne zamiłowanie do tych terenów.I do tego co tam się mieściło przed wojną.Przez pare miesięcy szukaliśmy skoczni narciarskiej (miejsca w którym sie ona znajdowała :oP ) niestety bez zadnych rezltatów.az do ostatniej naszej wycieczki do Rudzski szedłem wzdłoż góry i nadepnałem na metalowy prnet niedaleko tego odnalazłem odlewy betonu gdy spojzałem z daleka, zobaczyłem forme skocz.



Re: Ostatnia zima budynku MUL
Katarzyna Kur :: 2005-06-28 16:53:17 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Czy ktoś wie do kogo w tej chwili należy nieczynny pensjonat Rudka?



Re: Ostatnia zima budynku MUL
Adam :: 2005-07-25 14:58:45 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

Pensjonat "Rudka" nale|y do Panstwa



Re: Ostatnia zima budynku MUL
Katarzyna Kur :: 2005-07-25 15:13:07 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

O szczegóły pewnie należy pytać w Urzędzie Gminy. Szkoda że takieładne mijsce popadło w ruinę, znam ten ośrodek z czasów jego świetności.



Re: Ostatnia zima budynku MUL
grzesiek walewski :: 2006-04-23 12:37:22 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

z tego co zdążyłem sie dowiedzieć pensjonatem "rudka"kilkadziesiąt lat temu zainteresował się pewien jegomośc,ktorego to nikt prawdopodobnie nie widział na oczy.prawdopodobnie w/w pan jest prawnym włascicielem "rudki"hotel w latach 70 służył polskim sportowcom kadry narodowej do wypoczynku i treningu przed olimpiadą.byłem tam kilka dni temu.szczerze to już jest ruina a mało tego miejscowa ludnoś dośc skutecznie oskubała zniszczone i tak zębem czasu budynki z przedmiotów ktore przedstawiają jakąs wartość rynkową czyli wszelkie przedmioty metalowe.pomysłowośc złomiarzy nie zna granic potrafili nawert powyrywać instalację elektryczną ze ścian.fakt ośrodek leży w przepięknym miejscu.wjeżdżają na jego dziedziniec czujemy się jak bysmy przenosili się w czasie.nad głównym wejściem widnieje jeszcze logo ośrodka,które to w przeszłości bylo neonową reklamą.sam nie wiem jak dużo jest tam pomieszczeń bo nie wchodziłem do środka ale to był potężny ośrodek.warty zwiedzenia nawet dzisiaj.



Re: Ostatnia zima budynku MUL
Adam :: 2006-04-23 22:40:52 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

... na poczatku wiosny jeszcze rza odwiedziłem pensjonat "rudke" i z zeszłorocznych zdjęć (dokładnie 9.10.2005) widać ogromne zniszczenia porównałem je ze zdjęciami z ostatniej wyprawy. i stwierdziłem ze hotelu już się nieda uratować, wszelkie moje nadzieje ze ktoś odbuduje budynki rozwiały się po jego zdewastowanych korytarzach :(
wszystkie barkierki balkonowe zostały wyjęte, obcięte zostały równiez barierki od schodów...
coraz więcej wykutych dziur w ścianach :(
na forum znalazłem oferte sprzedazy "rudki"
tutaj
http://forum.nawigator.biz/viewtopic.php?t=7142&sid=86d7135e50fb82982c6507983e8cf68d
wiele z rzeczy wymieniotych typu: molo i rzystań xD
nie istnieje :o|
napisałem maila z pytaniem o cene Pensjonatu
odpowiedź :
cena ośrodka to kwota z rzedu 1000 000,00 lub 1100 000,00 PLN.
więc mysle ze budynek ten niema szans na kolejne zycie :o(
pozdrawiam



Re: Ostatnia zima budynku MUL
Katarzyna Kur :: 2006-04-24 15:11:18 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

cena wywoławcza ośrodka to 2 700 000 a rzeczoznawca wycenił ośrodek na 4 600 000. Rzeczywiście zniszczenia postępują w zastraszającym tempie - lepiej postawić budynki od nowa niż remontowac te które są. Szkoda że taki los spotkał Rudkę.



Re: Ostatnia zima budynku MUL
Maciek :: 2006-12-03 21:19:30 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Ostatnio słyszałem ze Rudka została wystawiona na sprzedaż za ok. 1 500 000.
Myslę iż za tak wspaniały ośrodek, który niestety te najlepsze lata ma juz a soba jest to śmiesznie niska kwota. Z drugiej jednak strony ważne jest aby Rudziska mogły stać sie wspaniałym kurortem, który chocby ze względu na swoje piękne położenie, infrastrukture oraz walory historyczne (skocznia, MUL, bunkry) wart jest zainteresowania.
Niestety zal patrzec ze do dziś nie ma chetnego który zainwestowałby w ten piekny aczkolwiek zapomniany ośrodek.



Re: Ostatnia zima budynku MUL
Kinga Gutowska :: 2007-11-11 17:10:44 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

Witam,
płakać mi się chce gdy widzę zdjęcia Uniwersytetu w takim stanie!!! Ja się tam wychowałam. Znałam te budynki jak własną kieszeń! A teraz taka ruina! Przecież tam kiedyś było uzdrowisko, te lasy... tam poprostu chce się żyć. Może założyć jakąś fundację do ratowania takich miejsc jak to?



Re: Ostatnia zima budynku MUL
Kinga :: 2007-11-11 17:14:28 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Witam,
płakać mi się chce gdy widzę zdjęcia Uniwersytetu w takim stanie!!! Ja się tam wychowałam. Znałam te budynki jak własną kieszeń! A teraz taka ruina! Przecież tam kiedyś było uzdrowisko, te lasy... tam poprostu chce się żyć. Może założyć jakąś fundację do ratowania takich miejsc jak to?


informacje
trasy rowerowe
rower i okolice
agroturystyka
pogoda
forum
ciekawe linki
wyszukiwarka

galerie zdjęć
Olsztyn :: ulice

o nas
kontakt
wiki
nasi sponsorzy
statystyki
firefox



Zapraszamy do oddania głosu w poniższej ankiecie... Tym razem pytanie brzmi:
Co robisz na co dzień?
Uczę się w podstawówce
Uczę się w gimnazjum
Uczę się w liceum/szkole ponadgimnazjalnej
Studiuję kierunek związany z turystyką
Studiuję inny kierunek
Pracuję w branży turystycznej
Pracuję w innej branży
Prowadzę własną firmę
Jestem bezrobotny
Jestem na emeryturze
pokaż wyniki

2024-03-28, 88 dzień roku, imieniny Anieli, Gedeona, Krzesisława, Malkolma, Sykstusa
2001-2003 copyright © www.rowery.olsztyn.pl
serwis uruchomiony na serwerze firmy Yupo.pl