Forum Dyskusyjne Olsztyńskiej Strony Rowerowej.

forum :: Złote Góry :: Piękne zdjęcia

Piękne zdjęcia
Piotr :: 2005-10-19 09:29:14 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Zdjęcia są śliczne; lubię takie jesienne klimaty;
moimi faworytami są zdjęcia 052, 104 oraz 132



Re: Piękne zdjęcia
Darek :: 2005-10-19 10:24:38 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Dzięki :)
Bezsprzecznie jesień jest najbarwniejszą porą roku, a tegoroczna jest wyjątkowa. Ze względu na pogodę specjalnie wziąłem wolny dzień w środku tygodnia :)
Mam nadzieję, że zainteresowanie wzbudzą nie tylko kolorowe zdjęcia, ale również miejca, przez które wiodła trasa ;-)



Re: Piękne zdjęcia
MacieG :: 2005-10-19 18:54:36 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

Zgadzam się z powyższym.
Dodam tylko, że w kompleksie Lasów Napiwodzko - Ramudzkich oprócz Złotych Gór, można zobaczć Jastrzębie Góry i Błędne Góry. Wszystko to są wzgórza moreny czołowej a za razem temat na kolejne wycieczki.



Re: Piękne zdjęcia
Wojtek K. :: 2005-10-20 09:31:31 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

Bombowe zdjęcia, ciekawa trasa rowerowa no i jej "klimat"super - ślę sława uznania.



Re: Piękne zdjęcia
Darek :: 2005-10-22 22:18:29 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Kontynuując wątek wzgórz w Lasach Napiwodzkich dodam, że o Złotych Górach jeszcze w latach 20-tych XX w. krążyło po Prusach Wschodnich wiele legend, których echa można odnaleźć nawet w dziennikach berlińskich. Wg jednej z nich zapadł się tam zamek z całym miastem. W Vossische Zeitung z 19.05.1921 r. znalazł się artykuł o "masowym obłędzie", czyli dziwnym obrzędzie i pielgrzymkach do Złotych Gór, położonych w lasach gdzieś hen na południu Prus Wschodnich. W opowieściach tych są wspomniane takie miejscowości jak Jabłonka, Zgniłocha, Zimna Woda, Nibork czy Muszaki.
Więcej takich ciekawostek można odnaleźć w książce Andreasa Kosserta: "Mazury Zapomniane południe Prus Wschodnich".



Re: Piękne zdjęcia
michał :: 2005-10-23 23:28:08 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Bardzo ciekawe. Z tego, co mi wiadomo, pielgrzymki odbywają się do dziś. Rowerowe oczywiście. A zamek z miastem nie zapadł się tylko został przysypany. Zresztą, płaski teren dookoła wszystko wyjaśnia. Nazwa gór związana jest z bogactwem, które posiadali zamożniejsi mieszkańcy miasta, szczególnie panowie urzędujący na zamku. Legenda głosi, że do zamku można dostać się przez jedną z baszt, która nie została do końca zasypana, a jeśli ją przysypało, to wejście do niej znajduje się prawdopodobnie pod wierzchnią warstwą gleby.



Re: Piękne zdjęcia
Darek :: 2005-10-24 13:12:33 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Hehe, jedna z baszt została ostatnio odbudowana :) http://rowery.olsztyn.pl/photo.php?r=111&i=082&f=



Re: Piękne zdjęcia
michał :: 2005-10-29 21:23:50 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Fajna trasa. Ależ mi smaku narobiłeś:) Zachęcony opisem, odwiedziłem masyw Złotych Gór. Naprawdę świetna sprawa. Polecam. Szkoda, że na wieże nie można wejść.



Re: Piękne zdjęcia
Piotr :: 2005-10-30 20:10:40 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Kiedyś już byłem w Złotych Górach - powinienem mieć nawet jakiś zdjęcia... Z tego co pamiętam różnice poziomów nie były zbyt duże ale okolica bardzo ładna



Re: Piękne zdjęcia
Michał Wiśnicki :: 2006-05-01 11:45:50 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Do autora trasy i jednocześnie opisu wyprawy. To świetne opisy - bardzo mi się podobają i zachęcają do wycieczek. Mam przy okazji taką małą propozycję. Złote Góry leżą (pośrednio) po jednej stronie doliny Orzyca. Zachęcam także do odwiedzin drugiej strony, w okolice Gór Dębowych ze wzniesieniem 236 m.n.p.m. Podobno to najwyższa góra na północnym Mazowszu. Leży w granicach gminy Chorzele, pow. Przasnysz. Od Gór Złotych można dostać się tu przez Muszaki, Janowo i Starą Wieś (na drodze do P-nysza). W ub.r. mieszkańcy wykonali wokół niej 5-kilometrową trasę rowerową. Sam jeszcze nie byłem, ale widziałem okolice. Są niezłe. (sam mieszkam w Chorzelach).
Pozdrawiam serdeczie i czekam na kolejne opisy nowych tras.



Re: Piękne zdjęcia
Darek :: 2006-05-02 00:29:24 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Cieszę się, że spodobał Ci się opis. W samych Górach Dębowych nie byłem, choć w bezpośrednim ich sąsiedztwie przejeżdżałem co najmniej kilka razy. Szkoda, że w całości są porośnięte lasem, bo byłby z nich wspaniały widok na dolinę Orzyca. W zeszłym roku przejeżdżałem rowerem z Opiłek do Brzozowa-Majów. Na bazie starego leśnego traktu została wysypana twarda żwirówka - idealna na rower. Niesamowity zjazd od strony Opiłek - przy ostrożnym zjeździe max. prędkość wyniosła 50 km/h.
Dzięki za info o nowej trasie. W tym sezonie koniecznie muszę ją obejrzeć :-)
Pozdrawiam



Re: Piękne zdjęcia
Michał Wiśnicki :: 2006-05-06 11:50:46 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Jeszcze tylko jedno słówko. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, przy trasie wokół Góry Dębowej będzie również wieża widokowa. Wtedy będzie więcej możliwości robienia zdjęć. Podobno (według planów) ma to być zrobione jeszcze w tym roku, choć wiadomo, jak to z planami bywa...
Pozdrawiam
Michał



Re: Piękne zdjęcia
michał :: 2006-05-06 23:52:32 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

Widze, że przybywa powodów, dla których warto wybrać się w tamte okolice;) Wiesz może dokładnie kiedy, i w którym miejscu ma stanąć wieża? I czy będzie ogólnodostepna?



Re: Piękne zdjęcia
Michał Wiśnicki :: 2006-05-07 18:26:29 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Co do terminów - z tym jest kłopot. Ścieżkę buduje stowarzyszenie "Nasze Bezpieczeństwo" - taka lokalna organizacja pozarządowa. Dogadali się z Nadleśnictwem Przasnyszi miało to być zrobione jeszcze w 2005 roku. Niestety, pozmieniały się władze i zaczęły się obsuwy. Stąd też terminu nie mogę podać.
Wieża wg planów miała być drewniana i oczywiście ogólnodostępna. Ma stanąć po trasie. W zasadzie to ta trasa jest gotowa w jakiejś części. Brakuje na razie oznaczeń, ale są np. ławki (dwie albo trzy po trasie). Wieża nie będzie stała na samym szczycie, ale obok niego, gdzie miałby być najlepszy widok.
Trasa licząca ok. 5 km zaczyna się i kończy na parkingu przy drodze Janowo-Przasnysz, ok. 1 km od Starej Wsi (w stronę Janowa). Nie można przegapić. Trasa ma formę pierścienia wokół wzgórza.
W najbliższym czasie sam chcę się tam wybrać. Jak zobaczę na własne oczy, nie omieszkam zdać relacji.
Pozdrawiam.
Michał



Re: Piękne zdjęcia
Michał http://blog.szymanskich.net :: 2007-03-28 18:12:33 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

Czy ktoś ma informacje czy wieża widokowa o której mowa w dyskusji została wybudowana?



Re: Piękne zdjęcia
Darek :: 2007-03-29 08:47:46 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

Byłem tam 2 tyg. temu. Ścieżka rowerowa jest, choć trochę słabo oznakowana. Wieży niestety nie odnalazłem, choć rozglądałem się uważnie, a miejscowych jakoś nie dopytałem. Jeśli nawet wieży nie ma, to i tak warto przejechać się po grzbiecie wału. Niestety rozległe widoki można podziwiać zaledwie z 2 czy 3 punktów - reszta trasy prowadzi przez wysoki las.



Re: Piękne zdjęcia
Michał Wiśnicki :: 2007-06-19 17:43:53 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

Witam,
to ja wpisywałem informację o wieży. Informację tę uzyskałem od człowieka działajaćego w lokalnym stowarzyszeniu. Niestety, jak się okazuje, projekt z powodu braku funduszy i wsparcia gminnego upadł, a może raczej popadł w uśpienie. Czy coś z tego wyjdzie - warto, bo tak jak zauważyłeś widoki mogą być piękne, ale wszystko zasłaniają drzewa. Pozostaje tylko trzymać kciuki, że ktoś doprowadzi to wreszcie do końca.
Pozdrawiam



Re: Piękne zdjęcia
michał :: 2007-06-21 10:48:30 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

Mam nadzieje, że w końcu wieża powstanie. Trzymam kciuki. Przydałoby się jeszcze porządnie oznakować ścieżkę rowerową, bo jedna tabliczka na kilometr nie wystarczy. Niedługo znowu wybieram się w tamte okolice.
http://pomniki.go.pl/



Re: Piękne zdjęcia
Darek :: 2007-06-21 13:14:27 :: odpowiedź :: drukuj :: do góry

A kiedy się wybierasz? Może by tak zorganizować spotkanie na szczycie (Dębowej Góry)? Chciałoby się dodać "z Dębowym Mocnym", ale na rowerowanie nie polecam ;-)



Re: Piękne zdjęcia
michał :: 2007-06-21 17:45:39 ::
odpowiedź :: drukuj :: do góry

Jeszcze nie ustaliłem dokładnego terminu. Dam znać przynajmniej tydzień wcześniej. Sklepów w okolicy dużo więc pewnie jakoś uczcimy to spotkanie. W DG jest są piaszczyste drogi więc w razie czego lądowanie będzie miękkie.


informacje
trasy rowerowe
rower i okolice
agroturystyka
pogoda
forum
ciekawe linki
wyszukiwarka

galerie zdjęć
Olsztyn :: ulice

o nas
kontakt
wiki
nasi sponsorzy
statystyki
firefox



Zapraszamy do oddania głosu w poniższej ankiecie... Tym razem pytanie brzmi:
Co robisz na co dzień?
Uczę się w podstawówce
Uczę się w gimnazjum
Uczę się w liceum/szkole ponadgimnazjalnej
Studiuję kierunek związany z turystyką
Studiuję inny kierunek
Pracuję w branży turystycznej
Pracuję w innej branży
Prowadzę własną firmę
Jestem bezrobotny
Jestem na emeryturze
pokaż wyniki

2024-03-28, 88 dzień roku, imieniny Anieli, Gedeona, Krzesisława, Malkolma, Sykstusa
2001-2003 copyright © www.rowery.olsztyn.pl
serwis uruchomiony na serwerze firmy Yupo.pl